Ravascletto se Zoncolanem patří k nejpříjemnějším lyžařským překvapením nejen regionu Friuli Venezia Giulia, ale i celé Itálie. Ačkoliv si Monte Zoncolan každým rokem nachází stále více příznivců, stále stojí stranou hlavního náporu masové turistiky. Od pondělí do pátku neexistují fronty a východně orientované svahy všech náročností umožňují celodenní lyžování na prosluněných a perfektně upravených bezpečných tratích. Nezávislost na rozmarech počasí zajišťuje dokonalý systém 100% umělého zasněžování. Dlouholeté praxe a zkušenosti místních říkají, že lyžařská sezóna na Zoncolanu nekončí dříve než na konci března či začátkem dubna. Před několika lety v sezóně 2007/2008 nahradila starou lanovku supermoderní 100 místná kabina Funifor, která vás komfortně a rychle vynese z Ravascletta až na Monte Zoncolan s převýšením bezmála 900 m. Ze samého vrcholu pak do údolí doslova padá unikátní 4,5 km dlouhá panoramatická sjezdovka Lavet. Komplexnost střediska jen podtrhuje kvalitní freestylová arena se 2 oddělenými sekcemi pro skoky, boardercross a skicross. O tom, že je středisko maximálně vhodné pro rodiny s dětmi i začátečníky svědčí přítomnost hned několika pojizdných koberečků. Některé z nich jsou kryté, a tak i za nepřízně počasí se děti zabaví jízdou v tunelu.
Polyžařský čas lze aktivně strávit v nedalekých lázních Arta Terme (asi 20 km od Ravascletta, se skipasem platí sleva -15% na vstup ve všední dny, -10% pak o víkendech) nebo v bazénu a wellness centru v hotelu la Perla **** v Ravasclettu (dospělá osoba 14 €, dítě platí 8 €). Další atrakcí může být bobování na osvětlené dráze u hotelu Sportur nebo organizované výšlapy na skialpech či sněžnicích. Pro individuální skialpinisty je vyhrazen čtvrteční večer z Ravascletta na Zoncolan, kdy je zpřístupněna sjezdovka. Je nutné se ale zaregistrovat v baru Seggiovia. Vysoký kredit střediska doplňuje dostatečná nabídka kapacit v pěší dostupnosti od sjezdovek, možnost volby libovolně zkrácených pobytů a na Itálii i dostupná vzdálenost z České republiky. Ravascletto se Zoncolanem je ideální volbou pro rodiny s dětmi, pro skupiny, ale i pro lyžaře, kterým postačí jen několik, ale špičkových sjezdovek a to vše za velmi atraktivních finančních podmínek.

NAŠE TIPY A DOPORUČENÍ:

 

 • všechny děti narozené v roce 2014 a mladší lyžují zcela ZDARMA!

 • výborná dostupnost střediska - jen 29 km mimo dálnici a 6,5 h autem z Brna!

 • zkrácené pobyty ušité na míru za velmi přijatelné podmínky!

 • drtivá většina ubytovacích kapacit v pěší dostupnosti od sjezdovek

 • hotel Enzo Moro aneb lepší polohu komfortního ubytování široko daleko nenajdete

 • adrenalinová sjezdovka Lavet o parádní délce 4,5 km

 • pravá nefalšovaná horská atmosféra místních lokálů, výborná kuchyně a všudypřítomná srdečnost místních obyvatel

 • komplexnost, různorodost terénů a přehlednost střediska aneb neztrácíte čas dlouhými přejezdy

 • špičková kvalita moderních přepravních zařízení

 • neexistence front od pondělí do pátku

 • mimořádné zaváděcí ceny nového komplexu komfortních horských chat Dolomiti Village

 • náš tip pro rodinnou dovolenou, ideální koktejl nenáročných sjezdovek a několika pojizdných koberců

mapa 

TECHNICKÉ PARAMETRY STŘEDISKA RAVASCLETTO/ZONCOLAN:  

Umělé zasněžování: 100% lyžařských tratí
Celková délka sjezdových tratí v km: 28 km
Počty sjezdových tratí v km dle náročností: 13 modrých,
11 červených,
4 černé
Počet sjezdových tratí v ks: 18
Počty sjezdových tratí v ks dle náročností: 6 modrých,
5 červených
2 černé,
5 zelených
Nadmořská výška střediska: 900 – 2000 m.n.m.
Počet běžkařských tratí v km: 2,5
Počet přepravních zařízení v ks:
12
Druhy a rozlišení přepravních zařízení v ks: 1 kabina „100“ osob,
5 sedaček,
1 lyžařský vlek,
5 pojízdných koberců (2 z nich kryté)
Nejdelší sjezdovka / v km: Lavet - Canalone / 4,5
Lyžařské převýšení v m:
1100


Další služby: snowpark, cvičný plácek pro výuku, lyžařská škola, půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, sáňkařská dráha včetně večerního osvětlení,  wellness, fitness, večerní jízdy s pochodněmi, noční skialpinismus, výšlap na sněžnicích a další…
Snowpark: délka parku: 750 m, přepravní zařízení: vlek a 4-sedačka, umělé zasněžování, denní údržba, struktura: 2x rail, 5x box, 12x kicker (6x easy 0-4 m, 3x medium 4,5-8 m, 3x přes 8,5 m).

MÍSTNÍ VZDÁLENOSTI

Ravascletto – dálnice: 29 km
Ravascletto – Monte Zoncolan: 16 km (přes Ovaro)
Ravascletto – Monte Zoncolan: 35 km (přes Sutrio)
Ravascletto – Sappada: 30 km
Ravascletto – Forni di Sopra: 53 km
Ravascletto – Sella Nevea: 68 km

Ravascletto – Tarvisio:

84 km

Ravascletto – Piancavallo:

115 km

 

VZDÁLENOST Z ČR

Ravascletto – Brno: 598 km
Ravascletto – Praha: 670 km

Možnosti zábavy v Ravasclettu

 • Bobování u hotelu Sportur na osvětlené sjezdovce

 • Večerní skialpinismus v úterý od Baity da Rico a ve čtvrtek v Ravasclettu z parkoviště u lyžařské školy!

 • Populární noční výjezdy rolbou a pak dech beroucí noční sjezdy krajinou

 • Absolutní relax v nedalekých lázních Arta Terme

 • Organizované večerní sjezdy s loučemi

 • Aprés ski bar La Scaletta- tématická hudba, DJ a skvělé drinky

 

 

Skipasy v Ravasclettu (Friuli Skiregion)


Nyní popíšeme jak fungují skipasy.

V námi nabízených zájezdech naleznete skipas již v ceně balíčku, ale samozřejmostí je možnost skipas odečíst a tím se z vás stane tzv. "nelyžař" nebo jednoduše  skipas upravit dle vašeho přání (umíme letos nově i 1 denní skipasy, pokud máte zájem však lyžovat jen pár hodin, je nutné si jej zakoupit přímo na skipasárně v Ravasclettu nebo na Zoncolanu. Úpravou skipasu se má na mysli jeho případné zkrácení délky lyžařských dní či  naopak rozšíření na více dní. V základní ceně našich zájezdů je skipas pro dospělou osobu, pokud ale spadáte do kategorie dítě či senior (podle věku viz níže) nebo junior, bude vám odečetena příslušná částka, která je vždy uvedena u každého zájezdu v záložce skipas podle příslušné kombinace nocí ubytování a dní lyžování.

Lyžařské skipasy lze na místě zakoupit buď na tzv." sci@ore" = lyžuj hodiny od 2 do 5 h nebo 1 denní skipas či vícedenní.
Skipasy zakoupené v Ravasclettu na určité hodiny nebo 1 den (39,50 € - dospělá osoba) opravňují svého držitele k lyžování pouze v Ravasclettu/Zoncolanu. Pokud si zakoupíte nebo máte přes nás v ceně zájezdu vícedenní skipas- tzn. od 2 denního, pak je platný na tzv. Friuli skiregion- opravňuje držitele k lyžování v níže uvedených skiareálech, které nejsou po lyžích propojeny. Nebo můžete využít zvýhodněných balíčků zájezdů, kde je v ceně jak ubytování, tak skipas.

 

PLOŠNÁ PLATNOST VÍCEDENNÍHO SKIPASU FRIULI SKIREGION

to znamená, kde všude můžete na 1 skipas lyžovat (upozorňujeme, že vzdálenosti mezi jednotlivými středisky takřka zavrhují možnost návštěvy jiných skiareálů s vyjímkou Sella Nevei a Tarvisia = 19 km, nebo při cestě do či z Ravascletta či Piancavalla 1. či poslední den lyžování v Tarvisiu, které je hned u dálnice a při cestě)
- RAVASCLETTO / ZONCOLAN
- SELLA NEVEA / CANIN (propojení italské strany ze slovinským Bovcem kvůli covid opatření není v provozu)
- TARVISIO / MONTE LUSSARI
- FORNI DI SOPRA 
- PIANCAVALLO
- SAPADDA

Na vícedenní skipasy jsou potřeba fotografie!

Neznamená to ale, že musíte mít vlastní fotografii, jednoduše si Vás v kase vyfotí nebo  je žádán cestovní doklad pro možnost kopie fotografie. Protože se jedná o skipasy ve formě magnetických karet (tzv. keycard), jsou tyto při jejich vyzvednutí zálohovány vratnou kaucí ve výši cca 5 € / skipas. UPOZORNĚNÍ: pro kategorie zdarma: bimbo a senior je nutné doložit věk příslušným dokladem!

Skipasárny nabízejí speciálně zvýhodněné ceny pro školní kolektivy ve všech termínech od 10.01.2021. Máte-li zájem o nabídku, napiště nám!
Podmínkou je kolektiv minimálně 15 platících studentů ve věku max. do 18 let s doprovodem, samozřejmostí je seznam osob s hlavičkou školní instituce!

VĚKOVÉ KATEGORIE SKIPASŮ NABÍZENÉ NAŠÍM PROSTŘEDNICTVÍM:

kategorie bimbo:
děti narozené v roce 2016 (po 31.12.2015) a mladší lyžují zcela ZDARMA.

kategorie junior:
osoby narozené v letech 2009 – 2015 (obdrží slevu ze základní tabulkové ceny zájezdu, naleznete v záložce skipas v detailu zájezdu.

kategorie senior nad 75 let:
osoby narozené v roce 1947 (před 01.01.1948) a starší, lyžují zcela ZDARMA.

 

 

ZIMNÍ SEZÓNA JE ROZDĚLENA NA 2 OBDOBÍ:

nízká sezóna: do 18.12.2022 a od 13.03.2023

hlavní sezóna: od 19.12.22 do 12.03.2023

předpokládané zahájení sezóny je plánováno na 08.12.2022 a ukončení sezóny 21.03.2023

 

 

NOČNÍ LYŽOVÁNÍ POUZE V TARVISIU:

POZOR PRO SEZÓNU 2023 JE NOČNÍ LYŽOVÁNÍ V TARVISIU ZRUŠENO!

Každé úterý (zpravidla od 05.01.2021) od 20.00 h - 23.00 h a každý pátek (do 12.03.2021) non-stop od 9.00 hodin do 23 hodin (od 16.00 h - 23.00 h na noční skipas).
Cena skipasu na noční lyžování je pro naše klienty s vícedenním denním skipasem za 15 € (oficiální cena je cca 20 €), otevřená je spodní část sjezdovky Prampero.
Speciální cena pouze na výjezd a sjezd na Monte Lussari je 10 € - můžete povečeřet v jedné z hospůdek na Monte Lussari a zažít tak nezapomenutelnou atmosféru poutního místa!

 

 

ZÁVODY V RAVASCLETTU:

V tento moment nejsou hlášeny žádné závody, které by zásadně omezily provoz sjezdovek. Sledujte nás, informace pravidelně aktualizujeme!

forline Promotour

twitter FB G+ Instagram youtube

telefon Tel.: 515 915 290

Dovolujeme si Vás upozornit, že naše cestovní kancelář FOR-LINE tour je řádně pojištěna pro případ úpadku, a to v rozsahu a za podmínek stanovených zákonem č. 159/99 Sb.

Osobní údaje

Nastavení cookies

ACKA cest

 

 

Top